Dokonalé čistenie pleti

 
Aký je najlepší spôsob čistenia pleti? Aký druh produktu je najlepšie pre aký druh pleti a ako by sme si tieto produkty mali nanášať? V tomto článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o účinnom odstraňovaní make-upu a čistej pleti.

Aký je najlepší spôsob čistenia vašich pórov pre váš typ pleti, aby ste sa mohli pýšiť nádhernou, sviežou pokožkou? V tomto článku nájdete základné informácie o udržateľných metódach čistenia pleti bez použitia mydla pre čistú a uvoľnenú pokožku.

Jasná voľba

Gély, peny, mlieka, čistiace produkty a toniká... stieracie alebo oplachovacie? Zistite základné informácie o tom, ako si čistiť svoju pleť.

Ak nosíte make-up, opaľovací krém alebo denný krém, a hlavne ak žijete alebo pracujete v rušnom meste, je najlepšie si pleť čistiť večer. Odstráňte z pleti nečistoty pomocou šetrných a prírodných čistiacich receptúr, aby vám neupchávali póry a nespôsobovali pupienky, či vyrážku.

Čistenie pleti po ránu môže ale zase byť dobrý spôsob, ako svoju pokožku prebudiť! A pretože je čistenie pleti veľmi častý rituál, produkty a metódy, ktoré používate, by mali byť šetrné k vašej pokožke aj k životnému prostrediu.

Suchá alebo citlivá pokožka


 

Ak musíte ponoriť svoju tvár do vody, aby ste mali pocit, že je vaša pleť naozaj čistá, majte na pamäti, že samotná voda vašu pokožku nevyčistí. Aby ste sa zbavili prebytočného kožného mazu a dôkladne vyčistili svoju pleť, potrebujete vodu skombinovať so špeciálnymi ingredienciami, určenými na čistenie pleti. Nie je ale potrebné vašu pleť pripraviť o vzácne a prirodzené oleje. Používajte teda produkty, ktoré rešpektujú prirodzenosť pleti, upokojujú ju a regenerujú.

Čistiace gély sa nanášajú masírovaním na mokrú pokožku a pri kontakte s vodou sa z nich vytvorí krémová pena. Ráno oplachujte studenou vodou na prebudenie a večer teplou vodou na upokojenie.

Micelárna voda je skvelou voľbou pre dôkladné vyčistenie mastnej alebo zmiešanej pleti alebo pre odstránenie make-upu. Molekuly tejto receptúry sú rozpustené v jemnej vode, priťahujú nečistoty a odvádzajú ich preč z pokožky. Micelárnu vodu nie je nutné oplachovať a je vhodná aj na cesty.

Odstráňte svoj make-up pomocou micelárnej vody nanesenej na udržateľnom (vyprateľnom a znovu použiteľnom) vatovom tampóne. Pretrite cez pokožku a máte hotovo.
Nechajte mastnú pokožku cez noc dýchať a navráťte jej prirodzenú rovnováhu. Pokiaľ máte zmiešanú pleť, na suché miesta (napríklad na líca) naneste ľahký hydratačný prostriedok.

Tipy na chytré čistenie

-          Vaša tvár sa skladá asi zo 40 svalov... a masáž pomáha uvoľniť napätie! Keď si teda nanášate krém, penu alebo gél, zatvorte oči a premasírujte si spánky a čelo končekmi svojich prstov malými krúživými pohybmi. Prejdite prstami ľahko z každej strany nosa hore a smerom von k lícnym kostiam.

-          Nezabudnite si vyčistiť aj oblasť obočia, pod ušnými lalôčikami, okolo záhybov nosa a pod bradou.

-          Skúste si vyrobiť domáci peeling tak, že zmiešate čistiaci gél a cukor alebo odstráňte čistiace mlieko pomocou mušelínového obrúska.

Ružový bozk

Voda z organickej ruže damašskej vo všetkých produktoch N.A.E. na čistenie pleti nielenže zanechá vašu pleť príjemnú a zregenerovanú, ale tiež poteší vaše zmysly svojou jemnou, povzbudzujúcou aj uvoľňujúcou, ružovou vôňou. Je to skvelý spôsob ako začať svoj deň, alebo noc!