PRÍRODNÉ A ORGANICKÉ

ingrediencie

Pri výrobe našich produktov sme čerpali z bylinkárskej tradície a naše receptúry sú unikátnym spojením organických ingrediencií.

organický tymián, organický rozmarín, organická figa, organický ibištek, organické aloe vera, organický kvet pomaranča, organické hroznové jadierka, morská levanduľa, organický slnečnicový olej, organická ruža damascénska, organický olivový olej, organická bazalka, organická šalvia, organická mäta, prírodná organická bavlna, organický šípkový olej, organický extrakt pomarančovej kôry

Organický tymián

Je bohatý na esenciálne oleje a už dlhú dobu sa používa pre svoju vôňu, schopnosť podporovať trávenie i antiseptické vlastnosti. V kozmetike je známy, pretože bojuje proti baktériám spôsobujúcim zápach, čistí pokožku a reguluje tvorbu kožného mazu.

Organický rozmarín

V rímskej dobe bol rozmarín považovaný za svätú rastlinu a bolo o ňom známe, že podporuje trávenie. Používal sa ale tiež ako obyčajné tonikum. V kozmetike sa používa v produktoch pre starostlivosť o pokožku a vlasy, pretože ich čistí a tónuje. Tiež pomáha, aby sa pokožka sama osviežovala.

Organická figa

Figa sa považuje za vôbec najstaršie ovocie a je tradične používaná pre svoje protizápalové a ukľudňujúce účinky. V kozmetike sa využíva pre svoje hydratačné vlastnosti a schopnosť chrániť pred voľnými radikálmi.

Organický ibištek

Liečebné účinky kvetu ibišteku sú známe už od staroveku. Pôsobia napríklad ako antioxidant alebo napomáha znižovaniu krvného tlaku. V kozmetike sa používa, pretože dokáže účinne hydratovať a povzbudzovať pokožku.

Organické aloe vera

Aloe vera sa používa už viac ako 5000 rokov pre svoje liečivé a kozmetické vlastnosti, predovšetkým kvôli svojim silným hojivým schopnostiam. Má mnoho skvelých kozmetických vlastností a je obzvlášť vhodné pre citlivú pokožku vďaka svojim protizápalovým, hojivým a hydratačným vlastnostiam.

Organický kvet pomaranča

Ľudia ho tradične destilovali, aby z neho získali esenciálne oleje neroli, a jeho používanie v 17. storočí zpopularizovala Anne Marie Orsini, vojvodkyňa z Bracciana a princezná nerolská. Kvet pomaranča sa dá pridať do produktov pre starostlivosť o citlivú pokožku, pretože aj tej najnáročnejšej pokožke požičia svoju jemnosť a ukľudniť ju. 

Organické hroznové jadierka

Hroznové víno bolo obľúbené už v mladšej dobe kamennej, kedy sa používali ako liek na ochorenia kože či infekcie. Hroznový olej obsahuje vitamíny A a E a je známy pre svoje silné antioxidačné a omladzujúce vlastnosti.

Morská levanduľa

Morská levanduľa sa v medicíne používa na uvoľnenie nosných dutín a ako depuratívum. Často sa pridáva do nočných krémov kvôli svojej schopnosti dôkladne hydratovať a obnovovať pokožku.

Organický slnečnicový olej

V staroveku sa používal na rôznych miestach sveta s liečebnými a kulinárskymi účelmi, ale tiež v medicíne, napríklad do odvarov k liečbe uhryznutia hada. Vďaka svojim hydratačným, vlastnostiam je slnečnicový olej účinnou zložkou hydratačných produktov, lebo pomáha pokožke zadržovať vlhkosť.

Organic rosa damascena

V tradičnej medicíne je známa už tisíce rokov predovšetkým pre svoje uvoľňujúce a povzbudzujúce vlastnosti. V kozmetike sa používa, pretože má mnoho užitočných vlastností. Dokáže napríklad regenerovať, tónovať a ukľudniť pokožku a sťahovať póry.

Organický olivový olej

Olivovníky sa pestujú už po storočia a vždy sa využívali na prevenciu alebo liečbu ochorení. Všetky časti tohoto stromu sa dajú nejak využiť: plody, listy, kvety a kmeň. V starovekom Grécku sa produkty z olivových listov a oleje používali na liečbu najrôznejších zápalov. Je bohatý na vitamíny, mineráli a mastné kyseliny, a tak je jednou z najstarších ingrediencií talianskeho receptu na krásu. Je skutočným potešením pre pokožku, pretože ju vyživuje, zjemňuje, tónuje a regeneruje. Olivový olej je tiež skvelý na vlasy, pretože ich posilňuje a vracia im lesk.

Organická bazalka

Obohatená o vitamín A, K, C, horčík, draslík, železo a vápnik. Jej obnovujúce a ochranné vlastnosti pomáhajú utešovať suchú a svrbiacu pokožku hlavy a znižuje nadmerné vypadávanie vlasov.

Organická šalvia

Organická šalvia je obohatená o protizápalové, adstringentné a antimikrobiálne vlastnosti. Často sa používa na liečbu pokožky hlavy, napríklad proti lupinám, ekzému a dermatitíde.

Organická mäta

Organická mäta je obohatená o mentol, ktorý je v kozmetike často využívaný na osvieženie pokožky hlavy a ochrane proti lupinám. Vďaka jej osviežujúcim a ochladzujúcim vlastnostiam pomáha udržiavať vlasy čisté a s pocitom sviežosti po celý deň.

Prírodná organická bavlna

Prírodná organická bavlna je bezpečná pre všetky typy pokožky, hlavne pre citlivú pokožku, pretože je ukľudňujúca a nedráždi pokožku vďaka svojej veľmi mäkkej textúre.

Legal

Organický Citrón

Citrón používali už starí latinskí, grécki a arabskí lekári ako protiliek proti jedu alebo ako prevenciu proti epidémiám; V kozmetike je už po generácie známy pre svoju schopnosť dodať pokožke prirodzený lesk a hebkosť.

Organický extrakt pomarančovej kôry

Pomarančová kôra podporuje jasný a rovnomerný tón pokožky vďaka vysokému obsahu antioxidantov. V kozmetike je pomarančová kôra známa, že dodáva pokožke žiarivý a mladistvý vzhľad.

Legal

Organická mandarínka

Mandarínková kôra je používaná v tradičnej medicíne už viac ako 2000 rokov. Je známa pre svoje antibakteriálne a energizujúce vlastnosti. Mandarínka bohatá na vitamín C sa bežne používa v kozmetike pre svoje ochranné a upokojujúce účinky.

Organický šípkový olej

Bohatý na vitamín A a nenasýtené mastné kyseliny, šípkový olej má osviežujúci vplyv na pokožku, zlepšuje a obnovuje jej pružnosť, a zároveň zlepšuje hladinu kolagénu a vlhkosti.

INŠPIRUJTE SA NAŠIM SVETOM